Pomiar czasu

age, czy upodobania. Takim dodatkiem może być chociażby zegarek. W sklepach z zegarkami można znaleźć różne modele tego typu produktów. Mogą to być szykowne, eleganckie zegarki o wielofunkcyjnych tarczach, ale równie dobrze mogą b

Pomiar czasu

Wyraź siebie poprzez dodatki

W jaki sposób urozmaicić swój strój? Jedną z opcji jest oczywiście zastosowanie różnych dodatków, za pomocą których możemy podkreślić swój styl, image, czy upodobania. Takim dodatkiem może być chociażby zegarek. W sklepach z zegarkami można znaleźć różne modele tego typu produktów. Mogą to być szykowne, eleganckie zegarki o wielofunkcyjnych tarczach, ale równie dobrze mogą być to zegarki-bransoletki, które podkreślają nasz luźny, swobodny styl. Wybierając więc zegarek w pewien sposób wyrażamy siebie, to co nam się podoba. Odwiedźmy więc pobliski sklep z tego typu asortymentem i wybierzmy najlepszy zegarek dla siebie.


Ze względu na metodę pomiaru czasu

Ze względu na metodę pomiaru czasu można podzielić zegary na

Podział ze względu na sposób wskazywania czasu:

Zegary wykorzystywane są do mierzenia i wskazywania czasu w różnych celach:

Podstawowa budowa zegara obejmuje cztery zasadnicze segmenty:

Kalendarium rozwoju zegarów:

W okolicach 1000 roku, późniejszy papież Sylwester II, zbudował w Magdeburgu, pierwszy zegar z obciążnikiem i mechanizmem bicia. Wzorem tej budowli, rozpowszechniły się w XIV wieku zegary wieżowe. Pierwsze tego typu zegary, posiadały tarcz i wskazówek, a czas sygnalizowało bicie dzwonu. Zegary wieżowe powstały we Włoszech (Mediolan 1335 rok, Padwa 1344 rok) i Polsce (Kraków 1364 rok, Wrocław 1368 rok, Toruń 1385 rok), wcześniej niż we Francji (Paryż 1370 rok) i Rosji (Moskwa 1404 rok).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar


Chronometr i kilka faktów z Wikipedii

Obecnie wobec możliwości korzystania z dokładnych zegarów elektronicznych i radiowych sygnałów czasu oraz nowoczesnych systemów nawigacyjnych chronometry wyszły z powszechnego użycia. Stosowane są jednak nadal na okrętach jako rezerwowy czasomierz, nieczuły na działanie impulsu elektromagnetycznego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr