Panele słoneczne i fotowoltaika. Z czym się to je?

ku na rok rośnie. Wytłumaczenie w postaci inflacji nie jest tu wystarczające, gdyż skoki mogą być ogromne, na przykład kilkunastu procent. To wszystko skutki ustaleń szczytów klimatycznych, których celem jest poprawienie jakości p

Panele słoneczne i fotowoltaika. Z czym się to je? montaż paneli fotowoltaicznych konin

Ustalenia klimatyczne a ceny prądu


Wiele osób zastanawia się w ostatnich czasach, dlaczego w Polsce prąd ma zdrożeć i generalnie dlaczego jest tak, że energia z roku na rok rośnie. Wytłumaczenie w postaci inflacji nie jest tu wystarczające, gdyż skoki mogą być ogromne, na przykład kilkunastu procent. To wszystko skutki ustaleń szczytów klimatycznych, których celem jest poprawienie jakości powietrza w Europie i na świecie i ograniczenie produkcji szkodliwych gazów, które mają wpływ na ocieplenie klimatu. To dlatego takie technologie jak panele słoneczne mają być wspierane, a ma się odchodzić od węgla. Produkowanie prądu z węgla będzie droższe bo po prostu trzeba za to płacić i certyfikaty ekologiczne są bardzo, ale to bardzo drogie.



Nie tylko węgiel ? sposoby produkcji prądu


Wiele mówi się w ostatnich czasach o wiatrakach, energii z wody lub atomu, czy też paneli słonecznych. Widać wyraźnie, że świat się zmienia i technologia idzie do przodu dając możliwość otrzymywania wysokiej jakości energii bez konieczności zatruwania środowiska. Porównując panele słoneczne oraz wiatraki należy zdać sobie sprawę z tego, że są to zupełnie inne sposoby na energię i każdy z nich ma inną specyfikę. Świetnym pomysłem jest instalowanie wiatraków na przykład na otwartym morzu, gdzie wiatry są największe i dzięki temu wydajność pojedynczego wiatraka będzie na pewno zdecydowanie największa.



Panele słoneczne ? ciepła woda i prąd


Produkcja prądu we własnym mieszkaniu? Teraz to możliwe! Oczywiście nie bezpośrednio i w dużym uproszczeniu, ale posiadając panele słoneczne można właśnie produkować energię a nie tylko ogrzewać wodę w całym mieszkaniu. To świetne rozwiązanie, które umożliwiają obecne przepisy prawne. Wyprodukowany i oddany do sieci przesyłowej prąd można później odbierać w rachunkach, które dostajemy co miesiąc lub kwartalnie. Zakładając zatem fakt, iż największe nasłonecznienie w naszym kraju występuje latem, można wtedy wykorzystać sprzyjającą aurę i panele słoneczne, żeby móc cieszyć się niższymi rachunkami chociażby także w zimie.