Ogólnie o odzieży medycznej

a fizjologiczna oraz zanieczyszczenia, na które składają się m.in. gronkowiec złocisty (10,5-78,3% ? w tym MRSA do 16,9%), Pseudomonas (1,3-25%), Klebsiella (17%), Clostridium difficile (14-59%), VRE (do 41%), różne inne bakterie

Ogólnie o odzieży medycznej

W wielu badaniach przeprowadzonych

Zanieczyszczenie dłoni

W wielu badaniach przeprowadzonych wśród personelu medycznego wykazano, że na dłoniach badanych obecna jest flora fizjologiczna oraz zanieczyszczenia, na które składają się m.in. gronkowiec złocisty (10,5-78,3% ? w tym MRSA do 16,9%), Pseudomonas (1,3-25%), Klebsiella (17%), Clostridium difficile (14-59%), VRE (do 41%), różne inne bakterie Gram ujemne nie wymienione powyżej (21?86,1%), grzyby (41-81%) oraz wirusy ? rota (19,5-78,6%) rhino (do 65%) czy HCV (8?23,8%)1. Wiele z tych patogenów odgrywa ważną rolę w zakażeniach wewnątrzszpitalnych1.

Używanie rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, choć jest to uzależnione od poprawnego ich założenia i noszenia ? uszkodzone rękawiczki nie zapewniają ochrony2.
Częstość używania

W 1987 w USA zalecono używanie jednorazowych rękawiczek we wszystkich kontaktach z pacjentem3.

Badanie wśród 1150 położnych wykazało, że ponad 30% zakłada je jedynie w przypadku pacjenta z chorobą zakaźną (2006, Japonia)4. Od lat 80. w wielu krajach wprowadzono zalecanie noszenia rękawiczek także przez dentystów5. Wysłana do szwedzkich stomatologów ankieta pokazała, że 73% z nich nosi rękawiczki dłużej niż 2 godziny dziennie, a 48% nosi dłużej niż 6 godzin (n=3083)5. 6% deklarowało brak używania rękawiczek ochronnych5. W tym samym badaniu wykazano zależność, że rękawiczek używają częściej osoby młode oraz kobiety5.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Jałowość

Jałowość

Jałowość (sterylność) to nieobecność w danym materiale zdolnych do życia drobnoustrojów w ich formach wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Materiał jałowy nie może zawierać bakterii ani ich przetrwalników, grzybów ani ich zarodników, pierwotniaków ani wirusów. Jałowość osiąga się poprzez proces sterylizacji.

Nawet najlepiej przeprowadzona sterylizacja nigdy nie zapewnia całkowitej jałowości sterylizowanego materiału. Dlatego w praktyce za jałowy uznaje się materiał, w którym prawdopodobieństwo przeżycia jednej komórki mikroorganizmu jest równe lub mniejsze od 10-6. Prawdopodobieństwo to określa wartość SAL (Sterility Assurance Level). Jest to parametr ilościowo określający jakość wyjaławiania i musi być wyznaczany dla każdej nowej metody sterylizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82owo%C5%9B%C4%87


Jak zamówić wyposażenie do gabinetu kosmetycznego?

Większość osób prowadzących działalność taką, jak gabinet kosmetyczny, posiada pewną wiedzę na temat miejsc, w których warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Jeśli chcemy rozwinąć swoją działalność i zainwestować w nowe urządzenia przydatne przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych, zdrowotnych czy upiększających, warto z pewnością przejrzeć popularne strony internetowe. Oferta sklepów z zaopatrzeniem medycznym jest bardzo szeroka, a wiele z nich proponuje interesujące nas urządzenia w o wiele niższych cenach niż zaopatrzenie typowo kosmetyczne. Warto więc wziąć to pod uwagę planując rozwój naszego gabinetu i kupno kolejnych urządzeń przydatnych podczas przeprowadzania takich zabiegów, jak masaż czy mezoterapia.