Konieczne oprogramowanie dla szpitali

cie.Szpital- definicjaSzpital ? jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej. W szpitalu udziela się świadczeń zdrowotnych w warunkach zamkniętych. Najważniejszym zadaniem szpitali jest leczenie p

Konieczne oprogramowanie dla szpitali Programy takie jak już niedługo będą obowiązkiem dosłownie każdej placówki medycznej. Można już teraz kupić właściwe licencje, jednak z jakiego powodu jest to potrzebne. O tym w poście.

Szpital- definicja

Szpital ? jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej. W szpitalu udziela się świadczeń zdrowotnych w warunkach zamkniętych. Najważniejszym zadaniem szpitali jest leczenie pacjentów, ale oprócz tego zajmują się opieką zdrowotną ludzi zdrowych, np. szpitale położnicze.

Przy szpitalu często ulokowane są także przychodnie ambulatoryjne i zakłady diagnostyczne. W szpitalu pacjent otrzymuje całodobową lub jednodniową opiekę lekarską oraz pielęgniarską.1 Niektóre szpitale, szczególnie szpitale akademickie, zajmują się prowadzeniem dydaktyki przed- i podyplomowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital


Papierkowa robota

Czy prowadzenie papierowych dokumentacji to przeżytek, wielu przedsiębiorców powie, że tak. I w sumie maja rację, ponieważ mało która nowoczesna firma korzysta z papierowych dokumentów. Niestety instytucje rządowe i państwowe dalej tkwią, mimo usilnych prób zmiany, w stosach papierów.

Wcale tak być nie musi, żeby załatwić jakąkolwiek sprawę w urzędzie można by najzwyczajniej w świecie zalogować się na swoje konto w urzędzie i tam dokonywać wszelkich zmian. Na szczęście jest nadzieja, ze niebawem się to zmieni. Szpitale niedługo czeka poważna zmiana w tej właśnie dziedzinie.


Dane pacjenta

Kiedy wybieramy się do lekarza nie zastanawiamy się specjalnie nad tym jak nasze dane są przechowywane w danej przychodni czy innej placówce medycznej, a w sumie powinniśmy. Zazwyczaj sama kartoteka jest w większości przypadków jeszcze papierowa, a jedynie system rejestracji odbywa się elektronicznie.

Czy nie byłoby wygodniej gdyby nasza historia choroby znajdowała się online na serwerze, gdzie każdy lekarz ma do niej dostęp? Wszystkie wyniki badań, przebyte choroby, grupa krwi i wiele innych rzeczy, dostępnych na wyciągnięcie ręki, a w zasadzie myszki. Pozwoli to uniknąć wielu nieporozumień i błędów lekarskich, które czasami wynikają z braku znajomości wszystkich danych odnośnie chorób danego pacjenta. Dodatkowo jeżeli istniałaby możliwość przejrzenia swojej kartoteki to już byłoby idealnie.