Każda z nas jest piękna - o zabiegach kosmetycznych i urodzie

zabiegów kosmetycznych cieszą się duże salony, w których można korzystać z bardziej skomplikowanych zabiegów na trwale poprawiających wygląd kobiecej lub męskiej skóry. Niektóre z nich zajmują się także przeprowadzaniem specjalis

Każda z nas jest piękna - o zabiegach kosmetycznych i urodzie

Duże salony kosmetyczne

Obecnie w miastach prowadzone są różnego rodzaju salony kosmetyczne. Trzeba przyznać, że dużą popularnością wśród osób zainteresowanych przeprowadzaniem zabiegów kosmetycznych cieszą się duże salony, w których można korzystać z bardziej skomplikowanych zabiegów na trwale poprawiających wygląd kobiecej lub męskiej skóry. Niektóre z nich zajmują się także przeprowadzaniem specjalistycznych zabiegów kosmetycznych polegających na przykład na przeszczepianiu włosów. Natomiast w ekskluzywnych salonach kosmetycznych będzie można cieszyć się również z doskonale przygotowanych zabiegów relaksacyjnych stanowiących uzupełnienie dla przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych. Niemniej jednak wiele kobiet lubi korzystać także z małych salonów kosmetycznych.


Sposoby na cellulit

Cellulit nie jest groźny dla zdrowia, jednak może być uważany za poważny defekt estetyczny. Problem cellulitu bardziej dokuczliwy jest latem, gdy kobiece biodra i pośladki nie są całkowicie ukryte.

Cellulitu się nie leczy, lecz redukuje w największym, możliwym stopniu. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety które, mają jasną skórę, na której cellulit jest bardziej widoczny. Także kobiety z lekką nadwagą z widoczną pomarszczoną pofałdowaną skórą na udach i pośladkach u których masaże, kremy oraz inne dostępne metody nie przyniosły spodziewanych rezultatów2.

Zabieg redukcji cellulitu jest bezpieczny jednak nie można całkowicie wykluczyć takich powikłań jak: reakcje alergiczne, zmiany czucia, blizny, krwiaki, obrzęki i miejscowe infekcje. Powikłania występują sporadycznie i zależą od bardzo wielu czynników.

Wyróżnia się wiele metod redukcji cellulitu, m.in.:

Cellulaze ? zabieg w którym wykorzystuje się impulsy laserowe. Obszar objęty cellulitem jest znieczulany, a następnie na tym obszarze, w niewielkich nacięciach umieszczane są kaniule laserowe, których zadaniem jest stopienie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych. Na koniec zabiegu obszar ten owijany jest bandażem w celu lepszego wchłonięcia płynów2.
VelaShape ? metoda ta wykorzystuje podczerwień, fale radiowe i masaż mechaniczny w jednym. Tkanka tłuszczowa zostaje spalona przez ciepło, a sam zabieg jest tak mało inwazyjny, że nawet nie wymaga znieczulenia2.
Vaser Shape ? metoda ta podobnie jak poprzednia nie wymaga znieczulenia a różnica polega na tym, że zbędny tłuszcz wypalany jest za pomocą fal ultradźwiękowych23.
Venus Freeze ? w tej metodzie wykorzystuje się wielobiegunowe fale radiowe z impulsem magnetycznym. Wybrany obszar smarowany jest kremem glicerynowym, a następnie podgrzewany przy pomocy specjalnej głowicy i w ten sposób wypalana jest tkanka tłuszczowa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit


Historia makijażu

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC