Co musisz wiedzieć o weterynarzach

ręce profesjonalisty. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.Specjalizacje weterynarzyPośród ludzi istnieje przekonanie, że każdy lekarz weterynarii zna się na chorobach każdego z domowych zwierząt. Jest to myślenie błędne bowie

Co musisz wiedzieć o weterynarzach Wizyta z psem u zwierzęcego lekarza nie zawsze jest przyjemna, jednak powinniśmy zdecydować się na dobry gabinet. Warto poszukać i mieć gwarancję, że nasz zwierzak trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Specjalizacje weterynarzy

Pośród ludzi istnieje przekonanie, że każdy lekarz weterynarii zna się na chorobach każdego z domowych zwierząt. Jest to myślenie błędne bowiem weterynarze mają różne specjalizacje i nie zawsze mają odpowiednią wiedzę aby pomóc danemu zwierzęciu. Tak jak na chorobach psów i kotów znają się niemal wszyscy, tak problem pojawia się z gryzoniami i zajęczakami, które mają odmienne reakcje na dane leki od psa czy kota przy tej samej dolegliwości dlatego na przykład lek skuteczny dla kota, może być śmiertelnie niebezpieczny dla królika.

Aby mieć pewność, że nasz mały pupil jest w odpowiednich rękach powinniśmy poszukać przychodni weterynaryjnej w której przyjmuje lekarz specjalizujący się w leczeniu małych zwierząt.


W Wikipedii: Lekarz weterynarii

Lekarz weterynarii (pot. weterynarz, staropol. konował) ? przedstawiciel jednej z trzech nauk lekarskich (obok medycyny i stomatologii); w Polsce osoba, która ukończyła 5,5-letnie studia na jednym z wydziałów medycyny weterynaryjnej i uzyskała prawo do wykonywania zawodu nadawane przez okręgową izbę lekarsko-weterynaryjną, posiadająca kwalifikacje do badania i leczenia zwierząt oraz do kontroli środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii


Chorowite zwierzęta

Zwierzaki, tak jak ludzie, od czasu do czasu chorują, a jak już choroba się zdarzy to nie ma wyjścia trzeba iść do weta. Choroby zdarzają się różne i w zależności od gatunku naszego pupila mają różny wpływ na jego samopoczucie i ewentualne zagrożenie życia. Niemniej jednak każda choroba powinna być traktowana przez właściciela poważnie, a tym bardziej przez weterynarza. Pamiętajmy, że im mniejszy organizm, tym szybciej choroba rozprzestrzeni się po jego organizmie.

Nie bagatelizuj najmniejszych zmian w zachowaniu swojego zwierza. Jeżeli Twój kot zazwyczaj jest pełen energii, a teraz przesypia większość dni to może być oznaka jakiejś choroby i powinieneś się udać do przychodni dla zwierząt jak najszybciej. To samo tyczy się psa, królika, papugi. Każdego zwierzęcia- zmiana w zachowaniu może równać się chorobie. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę czy Twój pupil zachowuje się jak zawsze.